Stránky o pěstování  exotického ovoce v domácích podmínkách

Vítejte na stránkách věnujících se pěstování exotických rostlin (především užitkových) v podmínkách střední Moravy. Vnoříte se zde do světa ovoce tak exotického, že jste o většině zde uvedených druhů pravděpodobně ani neslyšeli.

Tyto stránky mohou sloužit jako zdroj informací o všech běžných a množství vzácnějších druhů tropického ovoce a jejich pěstování. Toto je i jeden z důvodů existence těchto stránek. Mám tu pohromadě, jak informace o svých rostlinách, tak odkazy na stránky, kde je nejvíc informací o daném druhu. 

V případě, že budete hledat konkrétní druh ovoce a nevíte do jakého rodu patří, stačí v tomto případě vyplnit latinský název rostliny do kolonky hledat v levém sloupci menu. Vše tak najdete rychle a jednoduše. 

Na těchto stránkách budou postupně dodávány informace o rostlinách, které mám. Bude se jednat vždy o zkušenosti, které jsem získal při jejich pěstování. Vše se budu snažit doplňovat co nejvíce fotografiemi, ovšem pouze svých rostlin.

Rostliny jsou řazeny do tří okruhů - tropické, subtropické a citrusy (pro přehlednost vyčleněny ze subtropických). Dále jsou rozděleny dle příbuznosti a nakonec se proklikáte k jednotlivým rostlinám :-).

Na stránkách je dále oddíl s obecnými návody k pěstování, stránka s nabídkou přebytků a potom něco pro komunikaci se mnou. V kolonce kontakt mi můžete poslat soukromou zprávu mailem. V prostoru pro dotazy můžete napsat dotaz, který bude vidět přímo zde na stránkách, já Vám zde na něj také odpovím. Nakonec 5 anket, kde můžete zatrhnout odpovědi.

Pro ty kteří jsou zde často, se určitě bude hodit rubrika aktualizace stránek, aby jste novinky nemuseli hledat, když už máte vše tady přečtené. Na této stránce jsou uváděny novinky, které se na stránkách objeví. Stačí proklikat na odkazy a víte hned, co je tu nového.

Přeji příjemný čas při prohlížení těchto stránek. Pokud Vám navíc pomohou v něčem zlepšit Vaše případné pěstování, nebo inspiruje k sehnání další rostliny, tak tím lépe.