přesazování

Jakmile výsev otužíme měli bychom semenáčky rozsadit po jednom do květináčů. 
Začneme tím, že se opatrně poklepe ze všech stran na květináč, aby se substrát odlepil od stěn. Potom celý substrát opatrně i se sazeničkami vyklepneme ven. Opatrně rozdělíme sazeničky (rostlinky netaháme ven, rozdělíme opatrně substrát). V tuto chvíli znovu oceníme kokosový substrát, který pokud není přemokřený, tak se krásně rozsype. Dá se i velmi snadno z kořínků oklepat.
Vezmeme květináč a naplníme ho dole substrátem, potom květináč nakloníme na stranu jak jen to jde, aby se nevysypal a naplníme substrátem jednu stranu květináče, aby držel, můžeme ho trochu zmáčknout. Kořínek sazeničky položíme opatrně na substrát a dosypeme zbytek. Potom květináčem poklepeme opatrně o zem, aby se substrát dostal okolo celých kořínků. Každopádně bychom při přesazování neměli kořínky poškodit.
Později je důležité zajistit bujný růst včasným přesazením rostlin do většího květináče. Volíme vždy jen o něco větší velikost, pokud by prokořenění trvalo dlouho, substrát by zkysnul a kořínky uhnily. Kontrolujeme odtokové otvory, když se tam začnou objevovat kořeny, můžeme opatrně zkontrolovat, jestli je stávající květináč již celý prokořeněný (měl by být aktuálně raději sušší). Nejdříve důkladně poklepeme na strany květináče. Chytíme stonek opatrně mezi prsty tak, aby dlaň zabránila substrátu ve vysypání a celý kvetináč otočíme. Celý bal i s rostlinou by se měl uvolnit a vyndat. Pokud ještě drží musíme znovu poklepat důkladně na strany květináče. 
Jestliže jsou vidět dole i po stranách ve větším počtu kořínky, tak dopřejeme květináč větší. Pokud ne, vrátíme ho opatrně do stávajícího.
Nový substrát by měl mít přibližně stejné složení jako původní. Původní bal se snažíme, aby se nerozsypal, ale zůstal pohromadě. Substrát nasypeme na dno většího květináče tak, aby po položení balu byl jeho povrch tesně pod okrajem květináče a obsypeme opatrně okolo. Poklepeme květináčem o zem, aby se zaplnila prázdná místa a trochu zalijeme.
Pokud první 1-2 roky přesazujeme sazeničky hned po prokořenění květináče, docílíme tím většinou velmi bujný a rychlý růst.
Ve velkých květináčích o objemu 30 a více litrů již potom stačí jen vyměňovat vrchní vrstvu, popř. jen doplňovat ubývající zeminu. Na toto by se měla používat kvalitní výživná zemina (klidně doplnit květináč jen slabou vrstvou kompostu).